قیمت شیشه سکوریت به نوع و ضخامت شیشه بستگی دارد.

قیمت شیشه سکوریت، هزینه نصب و اجرای آن را نیز در بر می گیرد.

قیمت شیشه سکوریت چگونه مشخص می گردد؟

قیمت شیشه سکوریت نسبت به شیشه های ساده، گران تر است.

شیشه سکوریت، به علت عملکرد امنیتی خود، باید از چند لایه شیشه مقاوم ساخته شود و بتواند در مقابل حرارت و صوت نیز عایق باشد. درجه و میزان عایق بودن شیشه و تعداد لایه هایی که در این شیشه به کار می رود، یعنی معیارهای دخیل در ضخامت شیشه، ارتباط مستقیم با قیمت شیشه سکوریت دارد.

مورد دیگر در تعیین نرخ شیشه سکوریت، نوع، شکل و طرح شیشه است. شیشه سکوریت انواع مختلفی دارد، شیشه های مات ساده، شیشه مات طرح دار، شیشه طرح دار، شیشه نیمه مات و نیمه طرح دار، شیشه برنز، شیشه سفید، شیشه سوپر کلیر، شیشه های آینه ای و بازتابی، شیشه دودی، شیشه های رنگی و نیز شیشه های الکترونیکی هوشمند که قابلیت تغییر از حالت شفاف به غیر شفاف را دارند، در تعیین بهای شیشه سکوریت، موثرند.

قیمت شیشه سکوریت
شیشه سوپر کلیر، شیشه فلوت، شیشه کریستالی

شکل ۱: قیمت شیشه سکوریت

علاوه بر قیمت خود شیشه، هزینه های نصب آن نیز به مجموع قیمت تمام شده استفاده از شیشه سکوریت افزوده می شود.

بهایی که در ازای قیمت شیشه سکوریت و هزینه نصب آن می پردازیم، به مزیت های آن می ارزد.

استفاده از شیشه سکوریت، برای پوشش بالکن و نمای ساختمان، روز به روز افزایش می یابد. البته با توجه به ویژگی های عالی شیشه سکوریت نسبت به شیشه های ساده و یا شیشه دو جداره، هزینه ای که بابت استفاده از شیشه سکوریت پرداخت می شود، بهایی است که ارزشش را دارد. این شیشه های نشکن بوده، در مقابل شوک حرارتی مقاوم هستند، عایق و چند لایه بوده و در عین اینکه روشنایی و زیبایی فضا را تامین می کنند، لایه های حائل جهت محفوظ نمودن فضا نیز به حساب می آیند.

تمام موارد مذکور، هزینه های تعمیرات، هزینه هایی را که برای هدر رفت انرژی و در نتیجه استفاده بیشتر از منابع انرژی برای تامین گرما و یا خنکی فضای داخلی صرف می شود را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

شیشه سکوریت در مقابل گذر اشعه فرابنفش ممانعت می کند و از این حیث، صدمات ناشی از تابش های خورشیدی بر رنگ و جنس وسایل را از بین می برد، پس از این جهت نیز، مبلغی که برای خرید و نصب شیشه سکوریت پرداخت می شود، مقرون به صرفه محسوب می شود.

استفاده از شیشه سکوریت برای پارتیشن بندی و جداسازی فضاهای داخلی، وجود ویژگی های عالی این شیشه ها، بسیار موثرتر از دیوارها و پارتیشن های معمولی است و در عین حال، در استفاده بهینه از فضا، نقش به سزایی دارد.

شیشه های سکوریت دارای محدودیت در اندازه هستند. اندازه و ابعاد شیشه نیز، در قیمت شیشه سکوریت موثر است. در حال حاضر بزرگترین شیشه سکوریتی که در ایران عرضه می شود، ۳۰۰ در ۶۰۰ سانتیمتر و کوچکترین سایز شیشه سکوریت در ایران، ۱۰ در ۱۰ سانتیمتر است.

بهترین انواع شیشه سکوریت که داخل کشور در دسترس است، شیشه سوپر کلیر، شیشه فلوت و شیشه کریستالی است.

قیمت شیشه سکوریت
شیشه سوپر کلیر، شیشه فلوت، شیشه کریستالی

شکل ۲: کاربرد شیشه سکوریت

نوشته های مرتبط

2 فکر در مورد “ قیمت شیشه سکوریت در ایران

  1. غفاری گفت:

    با این نوسانات قیمت در بازار قیمت شیشه های سکوریت شما نسبت به کیفیت عالی شیشه ها خیلی مناسب هستش ممنونم از شما

  2. فهیمه گفت:

    شیشه های سکوریت را چگونه میتوانم سفارش دهم ؟؟ایا سفارش حضوری هم امکان پذیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *