آشنایی با وزن شیشه لمینت و تفاوت آن با وزن سایر شیشه ها

 ابتدا باید بدانیم شیشه لمینت چیست؟ و چه ویژگی های دارد. همچنین تفاوت وزن شیشه لمینت با دیگر شیشه ها را شرح دهیم.

محاسبه وزن شیشه لمینت  به طور دقیق امکان پذیر نیست اما به طور تقریبی و احتمالی می توان با توجه به ویژگی های که در وزن شیشه لمینت تاثیرگذار است همچون اندازه های شیشه و نوع شیشه مورد استفاده و … وزن و اندازه آنها را حدودی تخمین زد و محاسبه کرد.

 شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت نوعی شیشه چند لایه و مقاوم است که در اکثر مکان ها از جمله اماکن عمومی و شخصی دیده می شود و کارکرد گسترده و فراوانی نسبت به سایر شیشه ها با توجه به ویژگی های خاصی که دارد مورد دید و توجه اکثریت قرار گرفته است.

 شیشه های لمینت نوعی از شیشه های نشکن و با میزان مقاومت بالا است که در مقایسه با شیشه های دیگر از ویژگی های بالایی برخوردار بوده و مقاومت بالایی در برابرانواع ضربه دارد که این مقاومت بستگی به وزن شیشه لمینت دارد.

شیشه لمینت از فشرده سازی چند نوع شیشه به یکدیگر تشکیل شده است و این موضوع تاثیر بسزایی در وزن شیشه لمینت دارد. این نوع شیشه ها به دلیل استقامت بالایی که دارند از مدل شیشه های امنیتی محسوب می شوند .

محاسبه وزن شیشه لمینت به طور دقیق امکان پذیر نیست اما به طور تقریبی و احتمالی می توان با توجه به ویژگی های که در وزن شیشه لمینت تاثیرگذار است همچون اندازه های شیشه و نوع شیشه مورد استفاده و … وزن و اندازه آنها را حدودی تخمین زد و محاسبه کرد.

شیشه لمینت

تفاوت وزن شیشه لمینت با سایر شیشه ها

وزن شیشه لمینت به نوع و جنس شیشه و قطر و ضخامت شیشه و اندازه های طول و عرض شیشه که برش داده می شود و با توجه به اینکه در چه مواردی قرار است مورد استفاده قرار بگیرد بستگی دارد. در واقع وزن این نوع شیشه با توجه به اندازه های قطر و عرض شیشه کاملا متفاوت است.

تفاوت چندانی بین وزن شیشه لمینت و شیشه سکوریت و سایر شیشه های فشرده وجود ندارد . بیشترین تفاوت در تولید نوع لایه بندی شیشه ها است تا در فرآیند تولید به شیشه موردنظر تبدیل شود. البته این نوع شیشه ها  به محصولی که قرار است از آن ساخته و تولید شود نیز بستگی دارد به عنوان مثال ممکن است برای تولید درب های تراس از این شیشه استفاده می شود که در این صورت وزن شیشه هم با توجه به اندازه آن متغیر خواهد بود.

همچنین تفاوت اصلی وزن شیشه لمینت با دیگر شیشه های که در ساختمان ها استفاده می شود به میزان مقاوم بودن شیشه و مراحل تولید شیشه و به نوع شکسته شدن و ترک برداشتن آن بستگی دارد.

 از این نوع شیشه ها به دلیل نشکن بودن می توان برای شیشه اتومبیل نیز استفاده کرد زیرا به دلیل داشتن لایه‌های گوناگون و همچنین استفاده از لایه مخصوص و خاصیت ایمن بودن آنها هنگام تصادف از خسارت احتمالی ناشی از آن کاهش می یابد.

تنوع رنگ بندی شیشه لمینت

 این نوع شیشه ها طوری طراحی شده اند که در هنگام شکسته شدن لایه های شکسته آن پخش نمی شوند و به دلیل خاصیت چسبندگی به اطراف فرو نمی ریزند.

بطور کلی وزن شیشه لمینت نسبت به شیشه  سکوریت و شیشه های ساده بیشتر می باشد .  این نوع شیشه ها علاوه بر اینکه از لحاظ ایمنی  بالا مورد توجه همگان است به دلیل عایق بودن در برابر صداهای گوناگون نیز استفاده های مختلف و فراوانی دارد و برای جلوگیری از آلودگی صوتی در اکثر ساختمان ها و مکان های عمومی از این نوع شیشه ها استفاده میشود.

 ویژگی های خاص و منحصربفرد شیشه لمینت چیست؟

 •        عایق حرارتی و گرمایی
 •        کاهش دهنده آلودگی های صوتی
 •        ایمن بودن و امنیت بالا

 همچنین از این نوع شیشه ها میتوان در مناطقی استفاده کرد که بادهای شدید می‌وزند و احتمال ایجاد خطر طوفان و گرد و غبار وجود دارد. این نوع شیشه ها در رنگ های متنوع نیز وجود دارد و برای مصارف گوناگونی تولید می شوند.

آشنایی با وزن شیشه لمینت و تفاوت آن با وزن سایر شیشه ها

نوشته های مرتبط

3 فکر در مورد “ آشنایی با وزن شیشه لمینت و تفاوت آن با وزن سایر شیشه ها

 1. پیرزاده گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  این شیشه لمینت واقعا عالی بودعایق حرارتی و گرمایی، کاهش دهنده آلودگی های صوتی، ایمن بودن و امنیت بالا دقیقا همه اینها رو داشت

 2. اردلانی گفت:

  اطلاعات درمورد شیشه های لمینت خیلی خوب بود و من تونستم تصمیم بگیرم که از کدوم شیشه برای مغازه سفارش بدم

 3. سوگند گفت:

  من واقعا در مورد شیشه های لمینتی اطلاعات زیادی نداشتم اما با مطالب شما توانستم اطلاعات زیاد و مفیدی و جذب کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *