شیشه سکوریت یا شیشه لمینت؟
شیشه سکوریت یا شیشه لمینت؟
/

“مجموعه پادکست های درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برقی حقیقت”

هدف از این مجموعه پادکست ها، افزایش آگاهی مشتریان عزیز از انواع درب های اتوماتیک، تنظیمات آن ها، چگونگی تعیین قیمت، انواع یراق آلات درب اتوماتیک و تمامی سوالاتی که می توان درباره کرکره برقی و درب اتوماتیک شیشه ای داشت را پاسخ دهیم.


با توجه به کاربردهای زیاد شیشه ها، ایمن بودن آن ها دارای اهمیت بسیاری می باشد. شیشه سکوریت و شیشه لمینت ، خیال مشتری را از این بابت آسوده کرده است.

اما این شیشه ها با وجود نقطه مشترک ایمن بودن، دارای تفاوت ها و شباهت های دیگری نیز می باشند. دانستن این تفاوت ها و شباهت ها می تواند شناسایی و انتخاب را برای کاربر ساده تر کند و هم چنین به وی امکان انتخاب بهتر و آگاهانه تری بدهد.

تفاوت ه

با توجه به کاربردهای زیاد شیشه ها، ایمن بودن آن ها دارای اهمیت بسیاری می باشد. شیشه سکوریت و شیشه لمینت ، خیال مشتری را از این بابت آسوده کرده است.

ای دو شیشه

از لحاظ قیمت: شیشه لمینت از دو لایه شیشه معمولی و یا دو لایه شیشه سکوریت، ساخته می شود، اما باید توجه کنید که چه شیشه لمینت از شیشه معمولی درست شده باشد و چه از شیشه سکوریت، به علت فرآیند ساخت آن قیمت بالاتری از شیشه سکوریت دارد.

از نظر ضخامت: با علم به این که شیشه لمینت از دو یا چند لایه شیشه به اضافه لایه طلقی بین آن ها تشکیل شده است، ضخامت بیش تری نسبت به شیشه سکوریت دارد.

از نظر وزن: با توجه به دلایلی که در مورد ضخامت نیز ذکر شد، شیشه لمینت دارای وزن بیش تری نسبت به شیشه سکوریت می باشد.

از نظر ایمنی و امنیت: شیشه های لمینت از شیشه های سکوریت دارای امنیت بیش تری هستند. شیشه های لمینت به دلیل وجود لایه PVB میانی. پس از وارد آمدن ضربه شدید و شکستن، از قاب خود خارج نشده و همان جا می مانند. اما در شیشه های سکوریت پس از وارد آمدن ضربه شدید. در صورتی که دچار شکستگی شود، خرده شیشه ها فرو می ریزند. بنابراین برای ساختمان هایی که امانات، اموال، اسناد و چیزهای گران قیمت وجود دارد، برای جلوگیری از ورود افراد به داخل پس از شکستن شیشه، بهتر است از شیشه لمینت استفاده شود. اماکنی نظیر بانک ها، موزه ها و …

از نظر مقاومت در برابر ضربه: اگر شیشه لمینت از شیشه معمولی تشکیل شده باشد، از شیشه سکوریت استحکام و مقاومت کم تری در مقابل ضربه دارد، اما اگر شیشه لمینت از شیشه سکوریت تشکیل شده باشد، دارای استحکام بیش تری از شیشه سکوریت می باشد.

شباهت های دو شیشه

هیچ کدام از این دو نوع شیشه قابلیت تغییر و برش ندارند. برای ایجاد هر فرمی، ایجاد هر نوع خمش، سوراخ و یا برشی. قبل از این که شیشه تولید شود باید اقدام کرد.

هر دو شیشه برای تشکیل شدن، مجددا وارد کوره می شوند.

سوالات شما از ” حقیقت دُر “

شیشه سکوریت چیست؟

 

نوشته های مرتبط

1 فکر در مورد “ شیشه سکوریت یا شیشه لمینت؟

  1. همتی گفت:

    شیشه سکوریت قیمت مناسیی داشت من سفارش دادم و منتظرم به دستم برسه و نصبش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *