شیشه لمینت چیست و چه نوع کاربردی دارد
شیشه لمینت چیست و چه نوع کاربردی دارد
/


“مجموعه پادکست های درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برقی حقیقت”

هدف از این مجموعه پادکست ها، افزایش آگاهی مشتریان عزیز از انواع درب های اتوماتیک، تنظیمات آن ها، چگونگی تعیین قیمت، انواع یراق آلات درب اتوماتیک و تمامی سوالاتی که می توان درباره کرکره برقی و درب اتوماتیک شیشه ای داشت را پاسخ دهیم.

شیشه لمینت چیست و چه نوع کاربردی دارد

 شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی بوده که نسبت به سایر شیشه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است . ما در این مقاله میخواهیم بدانیم شیشه لمینت چیست و چرا اینقدر طرفدار دارد .

 شیشه های لمینت نوعی از شیشه های نشکن است و با میزان مقاومت بالایی که در مقایسه با شیشه های دیگر دارد, از ویژگی های بالایی برخوردار بوده و مقاومت بالایی در برابرانواع ضربه دارد. این نوع شیشه ها نیز مانند سایر شیشه ها شکسته می‌شوند و قابلیت شکستگی دارند اما خاصیت جالبی که نسبت به سایر شیشه ها دارند این است که بعد از خرد شدن تیکه های آن از هم باز نمی شوند و  حالت شیشه ای خود را از دست نمی‌دهد.

 شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی بوده که نسبت به سایر شیشه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است . ما در این مقاله میخواهیم بدانیم شیشه لمینت چیست و چرا اینقدر طرفدار دارد .
شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی بوده که نسبت به سایر شیشه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است . ما در این مقاله میخواهیم بدانیم شیشه لمینت چیست و چرا اینقدر طرفدار دارد .

شیشه لمینت

شیشه لمینت چیست و از چه نوع موادی ساخته شده ؟

افراد زمانیکه برای اولین بار شیشه لمینت را میبینند یا کاربرهای آن را میشنوند اولین سوالی که از خود میپرسند این است که شیشه لمینت چیست؟

 این نوع شیشه ها از تعدادی لایه شیشه به هم چسبیده تشکیل شده اند و در بین این لایه ها نیز جداگانه از لایه های مخصوصی استفاده می شود . این نوع شیشه ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند از نوع شیشه های امنیتی محسوب می شوند . علاوه بر این که می‌توان از آنها در ساختمان های مسکونی استفاده کرد در سایر مکان ها از جمله اماکن اداری و عمومی و فرودگاه ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و طلافروشی‌ها و دیگر مکان ها که نیازمند ایمن بودن آن هستند امکان استفاده دارند .

 این نوع شیشه ها به دلیل مقاومت بالا می توانند برای شیشه خودرو نیز استفاده شوند,  زیرا به دلیل داشتن لایه‌های گوناگون و خاصیت ایمن بودن آنها هنگام تصادف از خسارت احتمالی ناشی از آن جلوگیری می شود .

 این نوع شیشه ها طوری ساخته شده اند که در هنگام شکسته شدن لایه های شکسته آن پخش نمی شوند و به دلیل خاصیت چسبندگی به اطراف پخش نمیشوند .

ویژگی های شیشه لمینت چیست ؟

·    استفاده از شیشه های لمینت به دلیل داشتن ایمنی بالا باعث جلوگیری از آتش سوزی در ساختمان ها وبرج ها میشود.

·   مهمترین مزیتی که شیشه های لمینت دارند این است که  به دلیل بالا بودن مقاومت وهم زیبا بودن آنها چند کاربرد را هم زمان دارا می باشند .

·    برخورد مستقیم نور خورشید از شیشه های معمولی به  داخل خانه باعث از دست دادن رنگ وسایل ساختمان می‌شود و علت اصلی اغلب  فرسودگی وسایل خانه و مبلمان نیز  برخورد اشعه نور خورشید به آنها است از این رو شیشه های لمینت طوری ساخته و تولید می‌شوند که این اشعه های نور خورشید را جذب خود کرده و مانع از ورود مستقیم آن به داخل ساختمان می‌شوند.

·    شیشه های لمینت در برابر شرایط گوناگون آب و هوایی حالت و ظاهر خود را از دست نمیدهند وهیچگونه تغییری و یا ترک خوردگی در مقابل سرما و گرما روی بدنه آن ایجاد نمیشود .

 این نوع شیشه ها علاوه بر اینکه از لحاظ ایمنی بالا  مورد توجه همگان است به دلیل عایق بودن در برابر صداهای گوناگون نیز کاربرد فراوانی دارد و برای جلوگیری از آلودگی صوتی در اکثر ساختمان ها و مکان های عمومی از این نوع شیشه ها استفاده میشود.

 شیشه لمینت نوعی شیشه ایمنی بوده که نسبت به سایر شیشه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است . ما در این مقاله میخواهیم بدانیم شیشه لمینت چیست و چرا اینقدر طرفدار دارد .

شیشه لمینت

ویژگی های شیشه لمینت چیست که آنها را از سایر متمایز میکند ؟

·     عایق حرارتی و گرمایی : امکان ورود سرما و گرما را به داخل اتاق نمیدهد .

·     کاهش دهنده آلودگی های صوتی: نوعی عایق صوتی نیز می باشد که باعث جلوگیری ورود صدای بیرون به داخل ساختمان میگردد .

·   ایمن بودن و امنیت بالا: غیر قابل نشکن و مقاوم بودن در برابر آتش سوزی از مهمترین مزیت این شیشه ها است .

 همچنین از این نوع شیشه ها میتوان در مناطقی استفاده کرد که بادهای شدید می‌وزد و احتمال ایجاد خطر طوفان و گرد و غبار وجود دارد.

 این نوع شیشه ها در رنگ های متنوع نیز وجود دارد و برای مصارف گوناگونی تولید می شوند.

شیشه لمینت

کاربرد نوع بیرنگ شیشه لمینت چیست ؟

·          شیشه های ضد گلوله

·          مورد استفاده در بانک ها و بیمارستان ها

·          استفاده در درب های ورودی و خروجی

·          نمای داخلی و دکوراسیون خانه ها

·          مورد استفاده در پنجره های ساختمان های مسکونی و تجاری

با همه این ویژگی ها می توان گفت شیشه های لمینت در اکثر مکان ها وجود دارد و با توجه به کاربردهای آن استفاده از این نوع شیشه ها مورد توجه عموم افراد بوده است.

بیشتر بخوانید :https://haghighatdoor.com/automatic-door-price-2/

نوشته های مرتبط

3 فکر در مورد “ شیشه لمینت چیست و چه نوع کاربردی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *