محصولات مرتبط با درب اتوماتیک اسلایدر

درب اتوماتیک اسلایدر یا همان درب اتوماتیک اسلایدی، دارای ساختاری ساده با حرکت کشویی یک یا دو لنگه است که هم برای ورودی های اصلی و در فضای باز و هم برای بخش بندی فضای داخلی کاربرد دارد.

درب اتوماتیک اسلایدر ( درب اتوماتیک اسلایدی )، با حرکت کشویی یک یا دو لنگه در به طرفین در یک خط مستقیم، ساده ترین ساختار را در میان انواع مختلف درب اتوماتیک دارد.

درب اتوماتیک اسلایدر علاوه بر اینکه در بسیاری از ورودی ها حتی برای ساختمان های شخصی، کاربرد دارد، برای جدا سازی بخش های داخلی ساختمان و فضاسازی منازل و ادارات، بیمارستان ها و …. استفاده می شوند.

گاهی استفاده از درب اتوماتیک اسلایدر در فضای داخلی، کاربرد امنیتی داشته و اجازه ورود و خروج افراد خاص و تعریف شده را به بخش های ویژه ای از یک ساختمان، می دهند.

درب اتوماتیک اسلایدر ساده ترین نوع درب اتوماتیک است.

درب اتوماتیک اسلایدر هم می تواند از جنس شیشه شفاف باشد و هم از شیشه مات، یا اینکه از ورقه های مقاوم فلزی و پلاستیکی ساخته شود.

سیستم این نوع درب ها، همان سنسور و اپراتور را تشکیل می دهد که در بخش هد درب همراه با منبع تغذیه و پردازشگر و جعله کنترل قرار گرفته است.

شکل ۱: درب اتوماتیک اسلایدر

سنسورهای این درب ها به لحاظ تنوع بالای کاربرد آن ها، بسیار گوناگون است و از سنسورهای ساده چشمی و نوری که حرکت و حضور شی را در مقابل و میان درب تشخیص می دهند، تا سنسورهای هوشمند تشخیص اثر انگشت و صدا ( سیستم های لمسی و صوتی )، سنسورهای کارت خوان و قابل کدگذاری که به رمز عبور نیاز دارند، یا سنسورهای تحت ریموت کنترل، را شامل می شوند.

از آنجا که حرکت این درب ها کشویی است، فضای کمی را اشغال کرده و تنها نیازمند یک فضای افقی جهت حرکت درب است.

بر اساس اندازه فضای نصب، قابلیت ها و کاربرد درب، درب اتوماتیک اسلایدر می تواند از یک یا دو لنگه تشکیل شده باشد.

درب اتوماتیک اسلایدر یا همان درب اتوماتیک اسلایدی، دارای ساختاری ساده با حرکت کشویی یک یا دو لنگه است که هم برای ورودی های اصلی و در فضای باز و هم برای بخش بندی فضای داخلی کاربرد دارد.

کاربرد درب اتوماتیک اسلایدی

استفاده از درب اتوماتیک اسلایدر به ویژه برای فضاهای داخلی و کاربردهای غیر امنیتی، می تواند گزینه ای عالی جهت ممانعت از نشر بیماری و آلودگی به حساب آید زیرا لزوم به لمس دستگیره درب را توسط عابرین از بین می برد و تردد آسان و ایمنی را برای آن ها فراهم می کند.

همچنین درب اتوماتیک اسلایدی نسبت به درب های کلاسیک، سر و صدای کمتری دارند و برای مکان های ساکت که نیازمند تمرکز برای انجام کارها است مانند فضای کتابخانه عمومی، بسیار مفید و کارآمد محسوب می شود.

درب اتوماتیک اسلایدی مانند تمام درب های اتوماتیک و برقی، باید قابلیت کنترل دستی را نیز داشته باشند.

برخی از آن ها دارای منبع برق اضطراری و یا قابلیت شارژ و ذخیره انرژی هستند.

امروزه استفاده از باطری های خورشیدی برای درب های اتوماتیک که در فضای باز و در ورودی اصلی ساختمان نصب می شوند، یکی از قابلیت هایی است که توسط طراحان صنعتی مطرح می باشد.

شکل ۲: ویژگی های ساختاری و عملکردی درب اتوماتیک اسلایدی

نوشته های مرتبط

2 فکر در مورد “ درب اتوماتیک اسلایدر، زیبا، ساده و کاربردی است.

  1. عفتی گفت:

    دربهای اتوماتیک اسلایدی خیلی عالی هستن و اینکه با نور خورشید کار می کنند بهترین گزینه بزای ما بود مرسی از سایت حقیقت در

  2. نیکی براتی گفت:

    سلام ممنون از راهنمایی و کمکی که برای انتخاب و خرید درب اتوماتیک به ما کردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *