محصولات مرتبط

انواع اپراتور هوشمند درب اتوماتیک

انواع اپراتور هوشمند درب اتوماتیک

اپراتور درب هوشمند

اپراتور به عامل یا سیستمی گفته می¬شود که به انجام عملی به دو صورت شخصی یا به وسیله¬ی رایانه و وسایل هوشمند و اتوماتیک انجام می¬گیرد. درب اتوماتیک به وسیله¬ی اپراتورهای مختلف باز و بسته می¬شود که در این مقاله حول این موضوع بحث می¬شود.

اپراتور درب اتوماتیک به روش های زیر ایجاد می¬گردد:

1- سنسور یا رادار: این سیستم اپراتور به این صورت است. که وقتی کاربر به آن نزدیک می¬شود، درب به صورت اتوماتیک باز می¬شود.

2- دکمه : این نوع از درب، به وسیله ی فشار دادن یک دکمه باز می¬شود. به آن pushbutton نیز می¬گویند.

3- کنترل دستی درب: در این نوع از اپراتور، یک سیستم کنترل دستی. تعیین میکند که کاربر مجاز به رد شدن از درب اتوماتیک و وارد شدن به فضا میباشد یا خیر. از جمله می¬توان به دربهای طلا فروشی اشاره کرد.

4- اپراتور خودکار: از این مورد در مکانهایی مانند آسانسور استفاده می¬شود.

سنسورهای ایمنی درب هوشمند
اپراتور که به صورت سنسور برای شناسایی موانع و عبور و مرور مورد استفاده قرار می¬گیرد، باعث ایمنی عبور و مرور می¬گردد. از جمله ساده ترین سنسور، اپراتوری است که از یک پرتوی نوری تشکیل شده است. این پرتو نوری در سرتاسر دهانه قرار دارد. هنگامی که پرتو توسط یک مانع شکسته می¬شود و اپراتور از بسته شدن درب اتوماتیک جلوگیری می¬کند. سنسورهای ایمنی مادون قرمز و رادار نیز در این سیستم¬ها مورد استفاده قرار می¬گیرد.
شاید برایتان سوال پیش بیاید، چگونه هنگام قرار گرفتن مانع در میان درب، با سرعت باز می¬شود؟ علت این امر وجود موتورهای دارای مقاومت در درب اتوماتیک است، که هنگام وجود مانع در میان آن عملکرد بسته شدن درب را معکوس می¬کند.

 

 

انواع سنسور در اپراتور

بهتر است بدانید که میزان تردد و رفت و آمد، بر روی انتخاب نوع چشمی که باید در درب اتوماتیک به کار رود، تاثیر می¬گذارد. انواع چشمی یا سنسور به شرح زیر می¬باشد:

اپراتور درب اتوماتیک از نوع مادون قرمز

الف) سنسور مادون قرمز درب
در این اپراتور، از مکانیزم مادون قرمز استفاده شده است. وقتی افراد یا اجسام بخواهند از درب عبور کنند و مقداری از آنها باعث شکستن نور مادون قرمز گردد سیگنال به سنسور فرستاده شود، درب اتوماتیک به صورت بسته باز می¬شود.

 

سنسور مادون قرمز پسیو

سنسور مادون قرمز پسیو

ب) سنسور مادون قرمز پسیو
این اپراتور شبیه مورد قبل عمل می¬کند اما تفاوتی که با آن دارد، این است که، از سیستم حرارتی نیز برای باز و بسته شدن درب اتوماتیک بهره می¬برد.

ج) سنسور مایکروویو
این اپراتور بیشتر در درب اتوماتیک در مکان هایی با رفت و آمد بیشتر مورد استفاده واقع می¬شود. این سنسور با فرستادن امواجی با طول موج بیشتر از یک گیگاهرتز به محیط اطراف درب، محوطه ای را با طول موج متفاوت، ایجاد میکند.
در صورتی که یک جسم یا یک فرد، در تماس با این امواج قرار بگیرد، باعث تغییر طول موج شده و سنسور دستور باز شدن درب اتوماتیک را دستور می¬دهد.

اپراتور درب اتوماتیک از نوع مایکروویو

اپراتور درب اتوماتیک از نوع مایکروویو

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان همین حالا با “درب حقیقت” تماس بگیرید.

شماره های تماس:  55449209-021 | 55449814 – 021 | 0747352 – 0910

 

سوالات شما از ” حقیقت دُر “

همه چیز درباره درب های اتوماتیک

خرید و فروش اینترنتی درب اتوماتیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image