قبل از خرید درب اتوماتیک و نصب آن باید به بررسی انواع درب بپردازید تا بفهمید کدام یک با کدام قیمت برای شما مناسبتر است. از جمله عواملی که باید به آنها بپردازید، میزان تردد، نوع ساختمانی که در آن درب را نصب می­کنید، دهانه ورودی، می­باشد. و انتخاب اپراتور درب نیز با توجه به میزان امنیت و تردد انجام می­گیرد.

بررسی درب اتومانیک

کدام درب اتوماتیک برای ما مناسب است؟

عاقلانه ترین سوالی که قبل از هر کاری، یا انتخابی باید از خود پرسید، این است که بین انواع خدمات موجود در بازار کدام یک برای ما و کاربری که مد نظر ماست، مناسب می­باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید یک­سری عوامل مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از مواردی که قبل از انتخاب باید با دقت پاسخ داده شود، محل مورد نظر برای نصب این سیستم ها می­باشد. محل نصب در انتخاب نوع درب تاثیرگذار است. مثلا ساختمان تجاری با اداری می­تواند در انتخاب و ظاهر و میزان و باز و بسته شدن درب تاثیر بگذارد. بیمارستان، فرودگاه، ساختمان مسکونی و هایپرمارکت­ها، هر کدام، درب مخصوص خود را می­خواهند.

دومین مورد که باید مورد بررسی واقع گردد، میزان ترددی است که از درب اتوماتیک صورت می­گیرد. اگر درب قرار است در محلی نصب شود که میزان تردد افراد بسیار زیاد است، باید از مدل درب های اتوماتیک کشویی، تاشو و همچنین گردان مثل درب اتوماتیک مدور استفاده شود.اما اگر میزان تردد کم است و محدود، مدل­های دیگر با قدرت موتور کمتر میتوان استفاده کرد.

سومین چیزی که باید مورد توجه خود قرار دهید، اندازه دهانه ورودی درب است. اگر اندازه دهانه ورودی کوچک باشد، باید از مدل دربهای اتوبوسی و لولایی استفاده شود. علت این امر استفاده بهینه از دهانه ورودی است و تردد افراد را دچار مشکل نمی­کند.

 

 

بررسی درب اتوماتیک

 

درب هوشمند مورد استفاده بیمارستان

درب اتوماتیک بیمارستانی در ظاهر با سایر درب­های اتوماتیک یکسان است. اما در باطن متفاوت هستند. در اصل نحوه­ی کارکرد تمام درب­های اتوماتیک یکسان است و به این صورت است که، بدون دخالت دست به صورت هوشمند، درب باز و بسته می گردد. در بیمارستان نیز هدف از استفاده از اپراتور درب اتوماتیک، ایجاد شرایطی است که هنگام رفت و آمد بین بخش­های مختلف بیمارستان، نیاز به استفاده از دست نباشد. البته تفاوتی که درب مصرفی در بیمارستان، با سایر دربها دارد، استفاده از سرب در بدنه آن است.

زیرا این دربها در بخش­های رادیولوژی و بخش­های دارای اشعه مورد استفاده قرار می­گیرند، به تبع قیمت درب اتوماتیک در مکان­های حساس از قیمت آن در مکان­های کوچک و غیر صنعتی بیشتر است.

دربهای کشویی، تلسکوپی، تاشو ازجمله انواع دربهای مصرفی است.

 

 

درب اتوماتیک مکان­های صنعتی

نوعی دیگر از درب اتوماتیک وجود دارد که به درب صنعتی سریع السیر شناخته می­شود. علت این امر استفاده از دربهای اتوماتیک در محیط های صنعتی کارخانجات و انبارها و آزمایشگاه­ها است. علت سرعت بسته شدن دربها، عدم ورود پشه و ذرات گرد و غبار به بخش های حساس صنعتی است.

جنس بدنه این درب اتوماتیک، نوع خاصی از الیاف است که با رنگ­هایی از جنس UPVC به اضافه تلقی از این جنس تقویت شده است. سرعت دربها قابل تنظیم بوده و در برابر بادهای شدید مقاومت بالایی دارند.

 

درب بالارونده یا سکشنال

این نوع از درب اتوماتیک بسیار مدرن است. در محوطه هایی مورد استفاده قرار می­گیرد که دارای سقف است. زیرا این درب هنگامی که بالا می­رود در زیر سقف حرکت کرده و جمع نمی­شود. مزیتی که این درب سکشنال دارد استفاده از فضای بیشتر در پارکینگ است. این درب به صورت ریموت یا به صورت هوشمند و سنسور باز و بسته شده و جنس این درب ها متفاوت است و حتی نوع شیشه­ای درب سکشنال نیز وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید :

پیدایش اتوماسیون

کرکره برقی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image