مطلب وبلاگ

اپراتور درب اتوماتیک کشویی

اپراتور درب اتوماتیک کشویی، پرکاربردترین نوع بازوهای اتوماتیک برای درب های خودکار و سنسوردار هستند.
اپراتورهای درب اتوماتیک بنا به شکل و نوع حرکت و باز و بسته شدن درب، انواع مختلفی دارند که نوع آن بسته به نوع حرکت، مانند حرکت کشویی، چرخشی یا شعاعی، تعیین می شود.
این اپراتورهای کشویی، در یک خط به صورت رفت و برگشتی حرکت می کنند و انواع مختلفی با مکانیسم ها و ویژگی های متفاوت دارند که سطح کیفی و قابلیت های آن ها را برای کاربرد مناسب، تعیین می کند.
حقیقت در، انواع اجزای مورد استفاده در ساختار گونه های مختلف اپراتور درب اتوماتیک کشویی را عرضه می کند.

ویژگی های اپراتور درب اتوماتیک کشویی

اپراتور درب اتوماتیک کشویی، درب را به صورت خودکار برای عبور افراد باز می کند و بعد از عبور آن ها، مجدد درب را می بندد.
درب های کشویی اتوماتیک، از دو لنگه در در کنار هم ساخته می شوند که این در ها بر روی یک ریل، به دو طرف حرکت می کنند و طی این حرکت کشویی، مسیر را باز و بسته می کنند. این درب ها معمولا از جنس شیشه هستند، برای انواع ورودی ها استفاده می شوند. این درب ها در اماکنی نصب می شوند که فضای بزرگی دارند زیرا حرکت کشویی این درب های اتوماتیک نیاز به فضای گسترده دارد.

اپراتور درب اتوماتیک کشویی
Automatic sliding door operator

عملکرد اپراتور درب اتوماتیک کشویی

عملکرد اپراتور درب اتوماتیک کشویی تحت محرک های مختلف، فعال می شود از جمله این موارد به این شرح است:
• تحت سنسور: سنسور یا گیرنده درب اتوماتیک، با تشخیص محرک های مختلف از جمله حرکت شی، با نزدیک شدن افراد دستور باز شدن را به اپراتور ارسال می کند. اپراتور پس از عبور فرد، دوباره درب را می بندد.
• دکمه: در برخی از انواع اپراتور درب اتوماتیک کشویی، با فشردن درب، اپراتور عمل می کند و پس از مدت زمان مشخص یا همچنان با فشردن دکمه دیگر، اپراتور درب اتوماتیک کشویی باعث بسته شدن ورودی می شود.
• گیت کنترل: کنترل عبور مرور و دسترسی، برای مکان های حفاظتی و امنیتی که فقط اجازه ورود و خروج به افراد ثبت شده در سامانه شناسایی را می دهد، در این موارد، یک سنسور امنیتی با قابلیت کنترل دسترسی وجود دارد تا افراد با استفاده از آن، درب را باز کنند، این عملیات در مورد درب های اتوماتیک توسط عملکرد اپراتور درب که از سمت سیستم کنترل دسترسی، فعال می شود، انجام می شود.
به صورت خودکار ( در مورد آسانسورها )، این نوع اپراتورها، توسط ماشه ای فعال می شود که در مواقع خاص، عمل می کند و با القای فرمان این ماشه کنترل، اگر بسته است، درب را باز می کند و در صورت باز بودن درب آن را می بندد.

ساختار اپراتور درب اتوماتیک کشویی

اپراتور درب اتوماتیک کشویی از هدر و بازوهایی تشکیل شده است که پنل ( لنگه ) های درب اتوماتیک به آن متصل می شود.
اپراتور درب اتوماتیک کشویی برای اتصال به لنگه های در، به بازوهایی فراتر و بهتر از بازوهای آلومینیومی و شیشه ای استاندارد نیاز دارد.
ساختار اپراتورهای درب اتوماتیک کشویی متشکل از مجموعه الحاقات و تجهیزات متحرک و رانشی است که شامل موتور، دنده، کنترل کننده و … می باشد.
اپراتور درب اتوماتیک باید توان تحمل وزن بالا را در عین حرکت روان با سرعت مناسب داشته و برای تعداد بالای تردد مستمر در شبانه روز، مقاوم و با دوام باشد.
این اپراتورها باید قابلیت کنترل دستی برای قفل کردن و یا باز و بسته کردن به صورت دستی را داشته باشند.
همچنین میزان مصرف انرژی و مقاومت اجزای اپراتور در مقابل عوامل فرسایشی و نفوذ رطوبت، از جمله نکات مهم در انتخاب اپراتور اتوماتیک برای درب های کشویی است.

اپراتور درب اتوماتیک
اپراتور درب اتوماتیک

انواع اپراتور درب اتوماتیک کشویی

اپراتورهای مورد استفاده برای درب اتوماتیک از نوع کشویی، انواع گوناگونی دارد از جمله اپراتور ES200 مخصوص ترددهای سریع و فوری مانند خروج اضطراری و مسیرهای فرار، یا اپراتور CS80 AGNEO که به درب های اتوماتیک کشویی در فضاهای داخلی مانند داخل منزل یا دفاتر کاری، اختصاص دارد.

بنابراین، بسته به مکان و کاربری درب اتوماتیک، انواع مختلفی از اپراتورهای اتوماتیک کشویی، تولید شده و با کیفیت های مختلف، در دسترس معماران قرار دارد.

گروه صنعتی حقیقت در، ارائه دهنده انواع خدمات و تجهیزات مربوط به درب های اتوماتیک از جمله اپراتورهای اتوماتیک می باشد.
انواع اپراتور درب اتوماتیک کشویی را می توانید در میان محصولات حقیقت در بیابید و با مناسب ترین قیمت، خریداری نمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخ دهید