قیمت درب اتوماتیک، مسلما به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته و مطابق با اعتبار برند تولید کننده قطعات آن تعیین می شود.
عواملی وجود دارند به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت درب اتوماتیک اثر می گذارند، این عوامل تعیین کننده نوع درب و قطعات آن و جنس تجهیزات هستند و از این طریق بر قیمت آن اثر می گذارند.

 

قیمت درب اتوماتیک

بر مبنای مکان نصب و نوع و اندازه ورودی، تعیین می شود. مسلما بسته به اینکه محل نصب درب اتوماتیک چه ویژگی هایی دارد و اندازه ورودی و مکان آن، در تعیین نوع درب اتوماتیکی که باید انتخاب و نصب شود، موثر است و از این بابت در میزان قیمت درب اتوماتیک و سایر هزینه های جانبی آن برای نصب و نگهداری، تحت تاثیر غیر مستقیم فاکتور محل نصب قرار می گیرد. ویژگی های محل نصب و شرایط اقلیمی و جوی مکان نیز در انتخاب نوع درب تاثیر دارد؛ زیرا با توجه به عوامل محیطی و آسیب رسان در طول زمان بسته به موقعیت جغرافیایی و میزان تردد، نوع درب و جنس قطعات آن مشخص می گردد.
ممکن است درب اتوماتیک را برای ورودی یک هتل بخواهید و یا برای یک مرکز خرید، یا اینکه امکان دارد با هدف نصب در ورودی گاراژ و پارکینگ شخصی اقدام به خرید درب اتوماتیک نمایید، بنابراین نوع درب و نوع موتور و سنسور و اپراتور آن، بسته به شکل و مکان نصب فرق می کند.

اگر ورودی مورد نظر برای نصب درب اتوماتیک، فضای کوچکی را شامل شود در این صورت به جای استفاده از درب اتوماتیک کشویی، باید درب اتوماتیک منحنی و دایره ای با حرکت شعاعی یا چرخشی استفاده کنید و مسلما ویژگی و نوع تجهیزات انواع درب ها با یکدیگر فرق داشته و بر این اساس قیمت درب اتوماتیک نیز فرق می کند.

تجهیزات درب اتوماتیک

تجهیزات درب اتوماتیک

تاثیر کاربری

کاربرد درب اتوماتیک طبق هدف مشتری از نصب درب اتوماتیک تعیین می شود و می توان گفت که ویژگی های مکانی، تا حد زیادی با کاربری درب، ارتباط دارد.
برای مثال اگر درب اتوماتیک را با هدف نصب برای ورودی گاراژ و پارکینگ شخصی خود می خواهید، باید از نوع متناسب با مکان استفاده کنید و این یعنی درب گاراژ با کاربرد ایمنی و برای موارد شخصی در ابعاد متوسط و کوچک، که به نسبت این فاکتورها  متفاوت خواهد بود.

قیمت درب اتوماتیک بر مبنای تجهیزات آن تعیین می شود.

فاکتوری که مستقیما بر روی تعیین قیمت درب اتوماتیک موثر است، نوع تجهیزات و قطعات مورد نیاز برای عملکرد و نصب آن است. اینکه چه نوع موتوری، کدام سنسور، چه شکل حرکت برای عملکرد اپراتور و چه جنس و متریالی برای درب اتوماتیک استفاده می کنید به علاوه برند تولید کننده این قطعات، در تعیین قیمت درب اتوماتیک موثر است. برای مثال استفاده از برند معتبر یونیک که یک برند کانادایی در تولید قطعات درب اتوماتیک است، از یک برند نامرغوب و نامعتبر گران تر است.
نوع سنسوری که برای درب اتوماتیک در نظر می گیرید، اگر نوری باشد، نرخ متفاوتی با سنسور حرارتی دارد.

تجهیزات جانبی مانند ریموت کنترل و کنترل باکس و ویژگی های مربوط به قابلیت های هوشمند و قابلیت های شخصی سازی و تنظیمات دستی، از دیگر فاکتورهای موثر بر قیمت است.
منبع تغذیه و قابلیت های تکنیکال در مواقع اورژانسی مانند برق اضطراری، از دیگر ویژگی هایی است که بر قیمت تمام شده نصب درب اتوماتیک تاثیر می گذارد.

Automatic door price

Automatic door price

بنابراین قیمت درب اتوماتیک، به نوع درب، برند، قطعات، جنس، ابعاد، عملکرد،شکل و ساختار و ویژگی های آن بستگی دارد و هزینه تمام شده برای نصب درب اتوماتیک، برآیند تمام این فاکتورها همراه با هزینه نصب و نگهداری است.
با توجه به برآیند هزینه های نصب درب اتوماتیک، به یاد داشته باشید که مهم تر از قیمت در هنگام خرید، میزان مجموع هزینه های آن است؛ یعنی وقتی تجهیزات با کیفیت تری از برند معتبر خریداری می کنید، شاید در لحظه اول، گران تر به نظر آید اما با دید بازتر و آینده نگرانه، متوجه می شوید که کیفیت بالای تجهیزات شما را از دردسرهای آتی و هزینه های متعاقب برای تعمیرات و تعویض در آینده، نجات می دهد و بنابراین با دیدگاه برآیند محور، قیمت درب اتوماتیک را نه هنگام خرید بلکه در بازخورد کاربردی و وضعیت پس از نصب، در هنگام استفاده باید سنجید.
برای آگاهی از به روزترین نرخ، با بهترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین هزینه های نصب و نگهداری، و اقدام برای خرید می توانید از خدمات حقیقت در استفاده کنید.

 

 

 

نوشته های مرتبط

2 فکر در مورد “ قیمت درب اتوماتیک چگونه تعیین می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *