مطلب وبلاگ

انواع چشمی درب اتوماتیک

انواع چشمی درب اتوماتیک یا سنسور چشمی درب اتوماتیک فارغ از هر نوع و مدل، رکن اصلی و اساسی درب های اتوماتیک شیشه ای در منازل، ادارات، ساختمان های تجاری و فروشگاهی و غیره هستند که بدون آنها درب اتوماتیک معنایی ندارد.
اساس کار همه انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای این است که در اثر قرارگیری یا حرکت یک شئ ثابت یا متحرک در محدوده دید آنها تحریک شده و سیگنال به کنترل پنل سیستم امنیتی ارسال می کنند که باعث باز شدن درب خواهد شد.
برخی از این انواع چشمی درب اتوماتیک در انواع پیشرفته تر حتی به سیستم دوربین های امنیتی یا مداربسته و یا سیستم هشدار نیز وصل هستند که بسته به مکان مورد استفاده و هدف از خرید سازمان ها و ارگان های مختلف در صورت حس کردن (Sensing) دوربین مداربسته شروع به ضبط می کند یا سیستم هشدار، آلارم می دهد.
در ادامه قصد داریم به بررسی انواع چشمی درب اتوماتیک و مکانیسم عمل هر یک بپردازیم که بسته به نوع کاربرد مثل چشمی درب اتوماتیک پارکینگ، درب های شیشه ای و غیره فروش بسیار زیادی دارند که تمامی این مدل ها با قیمتی عالی در حقیقت در به فروش می رسند.

بررسی انواع چشمی درب اتوماتیک

انواع مدل های چشمی درب اتوماتیک عبارتند از:
۱- سنسورهای فشاری (Pressure Sensor): در این سیستم از تشک های فشاری استفاده می شود که برای آنها وزن خاصی تعریف شده (Trigger Limit) که فشار اعمال شده اگر بیشتر از مقدار تعیین شده باشد سیگنال ارسال شده و درب اتوماتیک باز خواهد شد. که این نوع سنسورها در واقع منفعل هستند و مانند سنسورهای چشمی امروزی عمل نمی کنند.
۲- سنسورهای حرکتی (Motion Detector): از انواع چشمی درب اتوماتیک که در ترنسوم (Transom) نصب می گردند از اسم آنها مشخص است که به دنبال دریافت تحریک حرکتی اجسام در جلو درب دستور باز شدن ارسال می کنند که تشخیص حرکت در این سنسورها توسط موج مایکروویو با قدرت ۱۰٫۵ گیگاهرتزی است که توسط آنتن های ریز داخل آن ارسال می گردد که جهت آنها هم به سمت پایین و بیرون درب است. نسبت به انواع سنسور مادون قرمز منطقه بیشتری را پوشش می دهد اما امواج الکتریکی در عملکرد آن اختلال ایجاد می کنند و گران قیمت نیز می باشند.
۳- سنسورهای مادون قرمز (Infrared Sensors): این سنسورها از فناوری مادون قرمز برای باز کردن و بستن درب های اتوماتیک استفاده می کنند. انسان ها در حالت عادی از خود نور مادون قرمز منتشر می کنند که این نور دارای گرماست، وقتی این گرما حاصل از پرتوها توسط سنسور تشخیص داده می شود، سیگنال باز شدن درب صادر خواهد شد. معمولا این نوع با سنسورهای دیگری مثل فشاری با همدیگر استفاده می شوند. بیشتر برای تأمین امنیت خانه هاست.
۴- سنسورهای حرکتی راداری (Radar Movement Sensor): با این سنسورها تا مساحت مشخصی که توسط فرد خریدار یا سازمان و ارگان خاص قابل تنظیم است، حرکت افراد را تشخیص می دهد و تمامی اشیاء اعم از پلاستیکی، گچی، چوبی، و غیره و افراد قابل شناسایی هستند تا از برخورد درب به اجسام و آسیب دیدن جلوگیری و باز شدن بموقع آنها را در حرکت سریع افراد فراهم کند.
۵- سنسورهای مادون قرمز فعال (Active Infrared Sensors): از انواع چشمی درب اتوماتیک که برخلاف سنسورهای مورد ۳، فعال هستند و حداقل از دو قطعه گیرنده و یک فرستنده تشکیل شده تا عملکرد بسیار دقیق و بی نقصی دارند و در نتیجه نیاز به صرف هزینه بیشتر برای خرید سنسورهای فشاری یا سایر سنسورها برای پوشش کامل عملکرد نیست.
۶- سنسورهای حرکتی با تکنولوژی دوتایی (Dual Technology Motion Sensor): برای کاهش میزان خطای برخی سنسورهای مادون قرمز از این نوع سنسورهای ترکیبی استفاده می کنند مثل ترکیب سنسور مادون قرمز منفعل با سنسور مایکروویو تا هر کدام با توجه به ماهیت فعال و غیر فعال خود بتوانند اجسام متحرک و غیر متحرک را به خوبی تشخیص دهند و بیشتر نیز این سنسورها به یک سیستم آلارم و یا دوربین مداربسته متصل هستند تا امنیت بالایی فراهم کنند.
۷- سنسورهای اولتراسونیک (Ultrasonic Sensors): از انواع چشمی درب اتوماتیک که از امواج اولتراسونیک استفاده می شود تا با ارسال پالس وجود اشیا و افراد را حس کرده و پیام باز شدن درب را ارسال کند که بسیار دقیق هستند.
۸- سنسورهای ضبط حرکتی (Video Motion Sensors): این سنسورها مختص اتصال به دوربین های مداربسته هستند و با تشخیص حرکت در اطراف از طریق دوربین ها شروع به ضبط می کند که هم در منازل و هم سازمان های مختلف کاربرد دارد.
۹- سنسورهای توموگرافیک (Tomographic Sensors): از انواع چشمی درب اتوماتیک که از امواج رادیویی برای تشخیص و پوشش دادن ناحیه مدنظر استفاده می کند که به سنسورهای فوق امنیتی نیز معروف هستند که بیشتر مشتریان ما برای این سنسورها سازمان های تجاری بزرگ می باشند که نیاز به امنیت ۱۰۰% با پوشش ناحیه بزرگ دارند. طبیعتا این سنسورها نیز قیمت بالایی دارند.

قیمت چشمی درب اتوماتیک

برای خرید چشمی درب اتوماتیک ابتدا توصیه می کنیم که با همکاران واحد فروش ما در مرکز حقیقت در تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان بهترین محصول را از بین انواع چشمی درب اتوماتیک انتخاب کنید.
البته توجه داشته باشید که قیمت های ارائه شده همگی کاملا رقابتی بوده و نسبتا به سایر رقبا قیمت های کمتری در نظر گرفته ایم تا محصولی بسیار با کیفیت و همراه با ضمانت را بتوانید با قیمت پایینتری خرید نمایید که رضایت بالای مشتریان در هر محصول تأیید کننده این موضوع است.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]