شما می توانید به این مطلب، در مجموعه پادکست های درب اتوماتیک حقیقت گوش دهید.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه نوعی محصول صنعتی و تجاری است. که از قدیم الایام در مصارف خانگی، بهداشتی و تجاری کاربرد داشته و دارد. شیشه گری صنعتی دیرینه است که با پیشرفت تکنولوژی، تغییرات اساسی در آن رخ داده و نسل جدید شیشه، امروزه کاربردهایی فراتر از شیشه­های قدیمی و معمولی دارند. شیشه های امروزی به انواع مختلف تقسیم می شوند که در اینجا در مورد شیشه لمینت صحبت می­شود. شیشه لمینت امروزه در انواع درب اتوماتیک شیشه­ای به کار می­رود که این شیشه نقش محافظ، عایق و عامل زیبایی را در فضای نصب شده ایفا می­کند.

ساختار شیشه لمینت

ساختار شیشه لمینت

شیشه­ها با توجه به ضخامت، طرح، کاربرد و مقاومت­شان در مکان­های مختلف به کار برده می­شوند. یکی از این شیشه­ها شیشه لمینت است. البته از لحاظ اقتصادی قیمت شیشه لمینت با سایر شیشه­های معمولی متفاوت و بیشتر می­باشد.

 

ویژگی­های شیشه لمینت

این شیشه از جمله شیشه­های ایمن است که در درب اتوماتیک شیشه­ای در مکان­هایی مثل بانک که به ایمنی از هر جهت نیاز دارد، به کار می­رود. شیشه نشکن لمینت، در برابر ضربه، مقاومت داشته و متفاوت از، شیشه­های رایج و معمولی عمل می­کند. شیشه لمینت به شیشه چند لایه معروف است، زیرا از طلق­هایی به نام PVB در میان لایه­های آن استفاده شده است.

تفاوتی که این شیشه با انواع دیگر دارد، بسیار جالب است. همین طلق­هایی که مابین لایه­های آن قرار دارد، مانع از پاشیده شدن شیشه و خرد شدن آن می­گردد. در صورت شکسته شدن شیشه در درب اتوماتیک شیشه­ای که در آن تردد انسانی بالاست، اگر شیشه از نوع معمولی باشد فاجعه به بار می­آید. در حالی که شیشه­های لمینت به لایه­های طلق چسبیده و پخش نمی­شود. همچنین در دربهای اتوماتیک به عنوان عایق صدا عمل می­کند.

شیشه لمینت

شیشه لمینت

آیا تابحال شیشه­های ماشین در حین تصادف را دیده­اید؟ شیشه­های ماشین از نوع شیشه مستحکم لمینت می­باشد. و جراحت را به مراتب کاهش می­دهد.

مزایا و معایب شیشه لمینت

1-شیشه لمینت به علت اینکه در اثر اصابت ضربه به آن، به راحتی خرد نمی­شود، در مکان­هایی که به جای تیغه­های محکم، برای زیباتر شدن طراحی فضا، از شیشه استفاده می­شود، به کار می­رود.

درب­های خروجی،  آسانسورها، آزمایشگاه­ها و مانیتورها، گوشی های موبایل وبه طور کلی جاهایی که به شیشه­ای با مقاومت زیاد نیاز دارند، از جمله این موارد می­باشند.

2- درب اتوماتیک شیشه­ ای با شیشه لمینت آلودگی صوتی را به حداقل می رساند. اگر منزل شما نزدیک مدرسه یا جاهای پرسر و صدا ساخته شده به وسیله این شیشه صدا را به حداقل برسانید.

3- همچنین کاهش اشعه­های مضر خورشید مثل اشعه UV هم برای ویژگی­های این شیشه گزارش شده است. در نماهای ساختمان، بیشتر از این نوع شیشه استفاده میشود. البته که به دلیل قیمت بالای این شیشه نسبت به انواع سکوریت یا شیشه معمولی، در برخی از ساختمان­ها به کار می­رود.

نصب شیشه لمینت

نصب شیشه لمینت

در کنار مزایا می­توان از معایب این محصول در درب اتوماتیک شیشه­ای به موارد زیر اشاره کرد:

1- اگر به عایق صوتی بودن این شیشه اشاره شد، باید به علت آن نیز اشاره گردد. به دلیل ساختار ویژه ای که این شیشه دارد. بین هر دو لایه آن برای چسبندگی از لایه وینیل استفاده می­شود که صرف به کار رفتن این لایه عایق بودن صدا در شیشه ایجاد نمی­شود. هوایی مابین دو لایه قرار می­گیرد، که اگر این هوا به درستی تنظیم نگردد. آن شیشه فاقد این خاصیت خواهد بود. پس هنگام سفارش درب اتوماتیک شیشه ای خود باید به این مورد توجه نمایید.

مورد دیگر، قاب مناسب برای درب یا پنجره است. اگر قاب مناسبی برای این شیشه­ ها در نظر گرفته نشود، شیشه لمینت نمی­تواند از نظر انرژی یا صدا به درستی عمل کند. باید هنگام نصب درب اتوماتیک شیشه­ای نهایت دقت را به عمل بیاورید تا نصب به درستی توسط کارشناس صورت گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان همین حالا با “درب حقیقت” تماس بگیرید.

شماره های تماس:  55449209-021 | 55449814 – 021 | 0747352 – 0910

سوالات شما از ” حقیقت دُر “

چگونه در اتوماتیک مناسب انتخاب کنیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image