مطلب وبلاگ

فریم درب اتوماتیک

فریم درب اتوماتیک برای استحکام بیشتر شیشه هایی است که در ساختار کلی درب های اتوماتیک بکار می روند و از آنجایی که این نوع درب ها در گوشه ها بسیار آسیب پذیر هستند و در صورت شکسته شدن کل ساختار آن از بین می رود و همچنین محل خروج و هدر رفت انرژی نیز هستند لذا درب اتوماتیک فریم دار نسبت به درب اتوماتیک فریم لس ارجحیت بیشتری دارد با اینکه زیبایی نوع فریم لس بیشتر بوده و از برخی جنبه ها کم هزینه تر است.
امروزه از انواع فریم درب اتوماتیک استفاده می شود مثل آلومینیومی، استیل، استیل گالوانیزه و حتی چوبی که دو مورد آخر چندان کاربردی نداشته و بندرت سفارش داده می شوند اما نوع آلومینیومی و استیل بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده اند و بالای ۹۵% کل سفارشات شرکت حقیقت در را در این زمینه، جنس آلومینیومی و یا استیل تشکیل می دهد که ما نیز به این دو می پردازیم.

روند ساخت فریم

روند ساخت فریم درب اتوماتیک از جنس استیل، از پروفیل رول شده آن شروع می شود که به همین دلیل به آن فریم رول شده هم گفته می شود. این یعنی برای ساخت این نوع فریم ها ابتدا ورقه مسطحی از استیل را رول کرده یا خم می کنند و سپس براساس اندازه های مشخص شده، پروفیل نهایی مورد نیاز درب را از آن می سازند که ضخامت آن کمتر از نوع آلومینیومی است.
در مقابل وقتی می خواهیم فریم آلومینیومی درب اتوماتیک را بسازیم از روش اکستروژن استفاده می کنیم و این یعنی آلومینیوم وارد دستگاه مربوطه شده و طبق نیاز تحت فشار بالا و برش مقطعی مدنظر قرار می گیرد تا پروفیل نهایی مناسب برای ساخت فریم ایجاد گردد.

نحوه نصب فریم درب اتوماتیک و پنل درب

فریم استیل: وقتی پروفیل استیل ساخته می شود اکنون باید در پنل درب چفت گردد که اینکار بوسیله بست های استیل انجام می شود که پنل و فریم را محکم نگه می دارد که البته دقت داشته باشید که قدرت و استحکام کلی مربوط به مرغوبیت پروفیل استیل و سپس پنل درب است.
فریم آلومینیوم: در فریم آلومینیومی خبری از گیره و بست نیست بلکه به هم دیگر پیچ می شوند و این امکان فراهم می شود که اگر فریم درب اتوماتیک از جنس آلومینیومی انتخاب کنید، بتوان درب های خیلی بلند و با طراحی ها پیچیده را به راحتی کاملا محکم کرد.
برای این نوع فریم بین شیشه و پنل های شیشه، گسکت های پلاستیکی قرار داده می شود تا از شکستن آنها جلوگیری شود و چون فریم آلومینیومی اصلا دچار زنگ زدگی نمی شود بسیاری از مشتریان ما برای مکان هایی که رطوبت زیاد دارد این نوع فریم را سفارش می دهند.

ویژگی های شاخص فریم های تولیدی حقیقت در

توجه داشته باشید که حقیقت در یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های داخلی در زمینه طراحی، تولید و اجرای کلیه درب های اتوماتیک از جمله فریم درب اتوماتیک شیشه ای در انواع مختلف است و به همین دلیل روی قطعات و محصولات تولیدی خود ویژگی های شاخص با قیمت بسیار مناسب قرار داده است.
به عنوان مثال برای جنس آلومینیومی آرام بند گذاشته تا در موقع بهم رسیدن لنگه های درب این اتفاق به آرامی رخ دهد و از برخورد شدید آنها جلوگیری شود.
روکش های تقویتی که در طول عمر و دوام آنها نقش بسزایی دارد مانند روکش پلاستیسول PVC (افزایش عمر فریم بین ۱۰ تا ۳۰ سال)، پلی وینیل فلورید یا PVF2 با ضخامت ۲۵ میکرون (افزایش دوام تا ۲۰ سال)، پلی استر برای براقی و افزایش دوام تا ۱۰ سال، پلی اورتان برای مقاومت و تمیز کردن راحت و افزایش دوام تا ۱۵ سال.
شیشه های با ضخامت مناسب استفاده می گردند که شیشه های سکوریت که در فریم درب اتوماتیک قرار می گیرند طبق استاندارد BS EN 12150 بوده و شیشه های لمینت نیز طبق استاندارد BS EN 12543 هستند. از رده A شیشه های مقاوم در برابر ضربه طبق استاندارد BS 6206 استفاده می گردد. ضمنا از واحدهای استاندارد درزبندی مانند گسکت های پلاستیکی طبق استاندارد BS EN 1279 استفاده می شود تا هدر رفت انرژی بسیار کم باشد.
تمامی این موارد تنها بخشی از حسن انجام کار و کیفیت بالای خدماتی است که با خرید محصولات از حقیقت در نصیب شما عزیزان خواهد شد. ضمنا تمامی درب های اتوماتیک شیشه ای از مرحله طراحی تا نصب با بهترین متریال ساخت برای فریم با قیمتی بسیار مناسب عرضه می گردند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]