شیشه لمینت، از دو یا چند لایه شیشه که بینشان لایه های طلقی از جنس پلی وینیل بوتیرات قرار دارد، تشکیل شده است. ساخت شیشه لمینت در چند مرحله انجام می شود که این مراحل شامل موارد زیر می باشد

شستشوی خوابیده

در صنعت شیشه سازی، شستشوی شیشه همیشه از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا شیشه شفاف بوده و آلودگی ها و گرد و غبار را به سادگی نشان می دهد. پس از شستشو نیز با هوای پرفشار خشک می شود.

طلق گذاری: در این مرحله با توجه به خواسته مشتری و کاربری شیشه، از طلق هایی با ضخامت 38/0، 76/0 و 52/1 میکرومتر بین شیشه ها استفاده می شود. نکته مهم در این اتاقک ها این است که؛ این اتاق ها باید فاقد هرگونه منفذی که موجب ورود گرد و غبار می شود، باشد.

کوره لمینت: شیشه ها با لایه طلق بینشان وارد این کوره می شوند. در این کوره دما تا جایی بالا می رود. که طلق بین شیشه ها کاملا ذوب شده و به خوبی به شیشه ها بچسبند. هم چنین به واسطه دو دستگاه پرسی که در اول و آخر کوره قرار گرفته است. شیشه ها تحت فشار قرار گرفته و به واسطه طلق ذوب شده کاملا به هم می چسبند.

کوره اتوکلاو: شیشه پس از کوره لمینت کدر می باشد، برای این که طلق بین شیشه ها و در نتیجه آن، کل شیشه شفاف شود. در این مرحله وارد کوره اتوکلاو شده و تحت فشار خاص و دمای 150 درجه سانتیگراد. به مدت 5 ساعت باقی می ماند تا شیشه دلخواه درست شود.

کوره لمینت در ساخت شیشه لمینت

کوره لمینت در ساخت شیشه لمینت

قیمت شیشه لمینت

شیشه لمینت ممکن است از دو یا چندین لایه شیشه معمولی و یا دو یا چند لایه شیشه سکوریت تشکیل شده باشد (با توجه به کاربری و استفاده ای که از شیشه می شود، جنس شیشه های به کار رفته تعیین می شود). پس یکی از معیارهایی که روی قیمت آن تاثیرگذار می باشد. جنس شیشه های به کار رفته در آن است و مورد دیگر ابعاد و ارتفاعی و هم چنین ضخامتی است که مشتری تعیین کرده و هم چنین اندازه گرفته شده است. بهتر است اندازه گیری ها را نیز به خود شرکتی که  شیشه را از آن خریداری می کنید، بسپارید.

در خرید این شیشه ها حتما توجه داشته باشید که شیشه را از مراکز معتبر خریداری کنید. تا شیشه با کیفیت و مقاوم تحویل بگیرید و نکته دیگر این که این شیشه ها باید توسط نصاب نصب شوند.

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “شیشه لمینت چطور درست می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image