امروزه در ادارات و فروشگاه­های بزرگ و کوچک برای زیبایی و صرفه­های انرژی از انواع درب­های الکترومکانیکی، به اسم درب اتوماتیک، استفاده می­شود. در این درب­ها ، از اپراتورهای مختلف از جمله سنسورهای چشمی، برای باز و بسته ماندن استفاده می­شود. در فضاهایی که تردد بالاست، برای جلوگیری از وقفه در رفت و آمد استفاده از دربهای اتوماتیک، توصیه می­شود.

درب اتوماتیک چیست؟

به درب­هایی که بدون دخالت انسان، با سنسورهای چشمی یا ریموت باز یا بسته می­شوند درب اتوماتیک می­گویند. با توجه به مکان و کاربردی که درب برای آن در نظر گرفته می­شود، دربها به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. به طور کلی روش کار این نوع درب­ها الکترومکانیکی می­باشد. از نظر جنس، در اجتماع با، انواع درب شیشه­ای یا درب فلزی روبرو می­باشید.

انواع درب اتوماتیک، به نام­های کرکره برقی، درب سکشنال، درب کشویی ، درب کشویی تلسکوپی و د­ر­های تاشو در بازار موجود است.

 

علل استفاده از درب هوشمند یا اتوماتیک

استفاده از درب اتوماتیک تنها به دلیل زیبایی و راحتی در ورود و خروج نیست. عوامل دیگری است که باعث می­شود بسیاری از ادارات و کسب و کار­های بزرگ و کوچک در محل کار خود به استفاده از د­رهای هوشمند برقی روی بیاورند.

درب­ اتوماتیک باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می­شود. همچنین سبب کاهش ورود و خروج سرما و گرما به داخل ساختمان می­گردد. به این طریق از طراحی فضا می­توانید به کنترل فضا بپردازید. و این نوع از درب­ها نوعی عایق صدا نیز می­باشند. در مکان­هایی که پرتردد است با استفاده از انواع درب اتوماتیک، شما می­توانید نسبت به ورود و خروج افراد مدیریت داشته باشید. و امنیت بیشتری برای محیط کار یا زندگی و فروش خود برقرار نمایید.

"<yoastmark

 

 

کیفیت درب­های هوشمند

با توجه به قطعاتی که باز و بسته شدن درب را کنترل می­کند، کیفیت درب اتوماتیک شما مشخص می­شود. مهم­ترین عضوی که باید در انتخاب آن دقت کرد، موتور درب هوشمند می­باشد. موتوری خوب است که از متریالی در آن استفاده شده باشد که دارای استاندارد بالا می­باشد. قطعه­ای کاربردی و منحصربه فرد در موتورها وجود دارد که انکودر نامیده می­شود. این قطعه می­تواند به عملکرد بهتر موتور و سالم ماندن آن در طول زمان کمک کند. عملیات موتور، تعداد دور آن ، زمان چرخش و ترمز موتور با وجود این قطعه، به بهترین نحو ممکن انجام می­شود و مانع از برخورد درب با هر گونه مانع و انسان ها و بروز هر گونه خسارت می­گردد.

 

"<yoastmark

سنسو­رهای چشمی به کار رفته در انواع درب، به عنوان اپراتور درب اتوماتیک، کار بررسی عبور و مرور و نبود مانع بین درب را برعهده دارند. پیشرفته ترین دربها، دارای سنسور چشمی پرده ای مایکروویو می­باشند. در این صورت، هر مانعی که باعث از بین رفتن یکپارچگی پرده نوری گردد، فرمان بسته شدن درب را از بین می­برد. مقاومت درب، دربرابر مانع را از بین می­برد. همچنین عبور و مرور در میان درب اتوماتیک به دور از نگرانی انجام میگردد.

 

بیشتر بخوانید :

چگونه در اتوماتیک مناسب انتخاب کنیم

پیدایش اتوماسیون

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “درب اتوماتیک ( قسمت چهارم )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image