دلیل استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای

کمتر کسی است که در اجتماع، با انواع درب­ اتوماتیک شیشه­ ای مواجه نشده باشد. امروزه انواع فروشگاه­ها، اعم از هایپرمارکت­ها و مغازه­های کوچک، ادارات دولتی و یا حتی عابربانک­ها به دلایل مختلف اقدام به نصب، درب­ اتوماتیک شیشه­ ای می­نمایند.

علت­های مختلف این امر. صرفه­ جویی در مصرف انرژی. ایجاد امنیت برای محوطه مثلا عابربانک. عبور و مرور بدون دخالت دست، و سهولت کاربران در فروشگاه­ها با دست پر. نظم در تردد و زیبایی می­باشد.

 

 

 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

شما با توجه به سلیقه یا فضای کاربری­تان می­توانید از میان انواع درب اتوماتیک شیشه­ای به انتخاب درب مورد پسند خود بپردازید:

1- درب کشویی استاندارد، با بال های تکی یا دوبل

2- درب اتوماتیک شیشه­ای از نوع کشویی تلسکوپی با دوبال یا چهار بال

3- درب­های تاشو کشویی که دارای دوبال یا چهار بال می­باشد

4- درب­های کشویی مدور یا دایره ای، این درب شیشه­ای، حالتی دایره­ای یا نیمه دایره­ای دارد.

5- درب کشویی هرمتیک دارای یک بال

6- درب­ اتوماتیک شیشه­ای از نوع کشویی تمام شیشه به صورت تک بال یا دوبل

سیستم کنترل درب اتوماتیک شیشه­ای

سیستم کنترل درب اتوماتیک شیشه­ای می­تواند در دست انسان، مثلا نگهبان، پرسنل یا به وسیله­چک بلیط صورت بگیرد.

همچنین باز و بسته شدن آن می­تواند به وسیله­ی یک دکمه فشاری به عنوان اپراتور درب اتوماتیک و رمز انجام شود.

در قدیم ورود و خروج به وسیله قفل و کلید بود. که با در اختیار بودن، کلید برای چندین نفر، ورود و خروج با امنیت بالا مورد نظارت قرار نمی­گرفت.

اما امروزه به وسیله اپراتورهای هوشمند درب اتوماتیک شیشه­ای، می توان با سنسورهای چشمی، ورود و خروج را در ساعات مختلف مختل و یا میسر نمود.

در مناطق و ادارات امنیتی نیز، می­توان در ساعات معین، ورود افراد را پیش­بینی کرد. به این صورت که چه کسی، کجا، چه زمانی به چه وسیله یا رمزی، بتواند اجازه ورود برای چند مرتبه به قسمتی از ساختمان را داشته باشد. که همه اینها به وسیله سیستم هوشمند رایانه و برنامه نویسی امکان پذیر می­باشد

 

موتور الکتریکی درب اتوماتیک شیشه­­ای

قیمت درب اتوماتیک، با توجه به قطعات و بزرگ و کوچکی و موتور آن تعیین می گردد. نیروی محرکه دربهای هوشمند، از موتور آن تعیین می­شود. این موتورها با کارکردی که دارند باعث باز و بسته شدن دربها می­گردند. انرژی الکتریکی با موتور که یک ماشین الکتریکی است به انرژی مکانیکی تبدیل میشود.

به وسیله سازوکار موتور درب، نیرو به شکل گشتاور اعمال شده و روی شفت موتور اثر گذاشته و باعث جلو عقب و یا باز و بسته شدن درب میگردد. به طور کلی موتورهای الکتریکی، نیروی خطی یا نیروی چرخشی به صورت گشتاور تولید می­کنند که برای هدایت و به کاراندازی سازوکار مکانیکی وسایلی مانند آسانسور یا فن به کار گرفته می­شوند.

انتخاب موتور درب و مقدار قدرت آن برای کشش، به سنگینی و تعداد بالهای درب بستگی دارد که برای انتخاب درب اتوماتیک شیشه­ای بهتر است از کارشناسان خبره در این امر کمک بگیرید تا زودتر از موعد به استهلاک یا خرابی و تعمیرات نیازمند نگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان همین حالا با “درب حقیقت” تماس بگیرید.

شماره های تماس:  55449209-021 | 55449814 – 021 | 0747352 – 0910

سوالات شما از ” حقیقت دُر “

همه چیز درباره درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک در شرایط اضطراری

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image