مطلب وبلاگ

انواع فریم درب اتوماتیک

در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل انواع فریم درب اتوماتیک بپردازیم فریم که یکی از ساختارهای درب های اتوماتیک شیشه ای در انواع سبک های مختلف است که معمولا درب های اتوماتیک را برحسب فریم دار بودن یا نبودن (درب اتوماتیک فریم لس) و متریال ساخت فریم دسته بندی کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه می کنند. در این مطلب ابتدا به بررسی کامل انواع رایج فریم های درب اتوماتیک از لحاظ متریال ساخت می پردازیم و این دو مورد را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

انواع فریم درب اتوماتیک در دو دسته کلی فریم آلومینیومی و استیل

۱- روند ساخت: فریم استیل به فریم خمیده شده هم معروف است که بخاطر خم کردن ورقه های استیل به منظور ساخت پروفیل نهایی فریم یا قطعه مورد نظر درب به این نام مشهور شده است. ضخامت استیل در مقایسه با آلومینیوم کمتر است اما فرم و پروفیل آن باعث شده یکپارچگی ساختاری پیدا کند. در مقابل فریم آلومینیومی به شیوه اکستروژن تولید می گردد که در آن آلومینیوم توسط دستگاه های مخصوص با سطح مقطعی خاص تحت فشار بسیار زیاد به پروفیل نهایی تبدیل می گردد.
۲- تنوع رنگ: معمولا فریم های آلومینیومی و استیل برای درب های اتوماتیک را رنگ آمیزی نمی کنند و به همان حالت رنگ اصلی و طبیعی خود هستند اما در صورت سفارشی سازی برای فریم استیل بهتر می توان چنین کاری را انجام داد و تنوع بیشتری دارد.
۳- زیبایی ظاهری: فریم استیل در مقایسه با فریم آلومینیومی از لحاظ ظاهری زیبایی بیشتری دارد و یکپارچگی ساختاری آن بیشتر است که برای برخی مشتریان معیار انتخاب بین انواع فریم درب اتوماتیک است.
۴- ویژگی های فنی: فریم استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و نیروهای خارجی داشته و زنگ زدگی در آن رخ نمی دهد و ضمن اینکه در برابر شرایط محیطی و تغییرات دمایی مقاومت بسیار بیشتری دارد. ضمنا در صورت نیاز شما مشتریان عزیز، حقیقت در قادر است که فریم استیل ضد ضربه و ضد گلوله نیز تولید کند. در مقابل فریم های آلومینیومی نیز مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی دارند و از فریم بهداشتی محسوب می شوند. اصلی ترین دلیل استفاده بیشتر از فریم های آلومینیومی قیمت پایینتر آنهاست.
حقیقت در این امکان را برای مشتریان خود فراهم ساخته با مشاوره رایگان در مورد انواع فریم درب اتوماتیک شما را در انتخاب بهترین گزینه برحسب نوع پروژه راهنمایی کند.

سیستم درب اتوماتیک
سیستم درب اتوماتیک

انواع فریم درب اتوماتیک در دو نوع استیل و آلومینیومی

درب های اتوماتیک فریم دار و بدون فریم

همانطور که مطالعه کردید فریم درب اتوماتیک در دو نوع آلومینیومی و استیل ساخته می شود که به این نوع درب ها، درب های اتوماتیک فریم دار (Framed) گفته می شود. در مقابل درب های اتوماتیکی نیز هستند که بدون فریم (Frameless) ساخته می شوند و از این رو به آنها درب اتوماتیک فریم لس گفته می شود.
به همین دلیل پس از آشنایی اولیه شما با انواع فریم درب اتوماتیک از لحاظ مواد اولیه سازنده شما را با دسته بندی دیگر آشنا کنیم.
۱- زیبایی ظاهری: صرف نظر از اختلاف زیبایی ظاهری که بین فریم آلومینیومی و استیل وجود دارد اما باید قبول کرد که درب های اتوماتیک بدون فریم طراحی و نمود بسیار زیباتری دارند چرا که ترند قرن کنونی در نزد طراحان و سازندگان به سمت ساخت وسایل بدون فریم است.
۲- عایق بودن و صرفه جویی در انرژی: درب های اتوماتیک فریم دار بخاطر داشتن درزبندی های بهتر، گسکت های مناسبتر و به طور کلی داشتن فریم فارغ از جنس متریال در نگه داشتن گرما و یا سرما در محیط داخلی بسیار موفق تر عمل می کنند و همین عاملی بر صرفه جویی انرژی است. به همین دلیل اکثر مشتریان بیشتر بین انتخاب مواد اولیه سازنده انواع فریم درب اتوماتیک مردد هستند تا بین فریم دار بودن یا فریم لس.

انواع فریم درب اتوماتیک فارغ از متریال سازنده بهتر از نوع فریم لیس هستند

۳- امنیت: به طور کلی درب های اتوماتیک فریم دار نسبت به فریم لس امنیت بیشتری دارد و این نتیجه گیری فارغ از انواع فریم درب اتوماتیک است چرا که شیشه های بکار رفته در درب های اتوماتیک در گوشه ها ضعیف تر هستند و به همین دلیل وجود فریم یا قاب باعث پوشیده شدن این بخش می گردد و لذا شکسته شدن و یا باز کردن آن برای سرقت بسیار سخت و غیر محتمل می شود.
۴- قیمت یا هزینه سفارش: فاکتور هزینه خرید انواع فریم درب اتوماتیک (خرید درب اتوماتیک با فریم آلومینیومی یا استیل) بررسی سختی دارد چرا که از برخی جهات خرید درب اتوماتیک فریم لس مقرون به صرفه تر است چون هزینه ساخت فریم آلومینیومی یا استیل در آن حذف شده ولی از برخی جهات نیز نوع فریم لس پرهزینه تر است چون باید شیشه ای که برای آن انتخاب می کنند ضخامت بیشتری داشته باشد (حداقل ۱۲ میلیمتر) و به منظور افزایش ایمنی و مقاومت باید لعابدار شوند.
در کل انواع فریم درب اتوماتیک برای مشتریان مطرح است و کسانی که به امنیت و مباحث انرژی اهمیت بدهند قطعا نوع فریم دار انتخاب اول آنهاست که بسته به نوع پروژه و بودجه خود یکی از انواع آلومینیومی یا استیل را انتخاب خواهند کرد.
حقیقت در سازنده انواع درب های اتوماتیک فریم دار و فریم لس در کشور با خدماتی نوین و قیمت هایی استثنایی است.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پاسخ دهید