شما می توانید این مطلب را، در مجموعه پادکست های درب اتوماتیک حقیقت گوش دهید.

انواع شیشه لمینت و کاربردهای آن در صنعت ساختمان سازی

شیشه لمینت با توجه به تنوع در نوع و طرح و هم چنین ایمن بودن آن، در جاهای مختلفی از جمله ساختمان سازی و هم چنین اتومبیل سازی کاربرد دارد.

انواع شیشه لمینت

فتو لمینت: در ساخت این شیشه ها از طرح های گرافیکی استفاده می شود. به این صورت که یک پارچه که مدنظر فرد می باشد، بین لایه های شیشه فیکس می شود، یا یک طرح گرافیکی خاصی که طراحی شده، روی طلق خاصی به وسیله لیزر چاپ می شود و سپس آن طرح بین لایه های شیشه قرار می گیرد و یا این که طرح گرافیکی مورد نظر روی شیشه مستقیما چاپ شده و یک لایه طلق و شیشه روی آن می چسبد. از این شیشه ها بیش تر برای دکوراسیون استفاده می شود.

لمینت رنگی: این شیشه ها عایق صوتی، عایق حرارتی بوده و هم چنین امنیت بالایی دارند. به همین دلیل کاربردهای زیادی دارند. به چند مورد از کاربردهای آن ها به اختصار می پردازیم.

نمای ساختمان ها

پنجره ساختمان های اداری و مسکونی

کف پوش برخی از ساختمان ها و سازه ها

دکوراسیون داخلی

و …

برخی از انواع این شیشه ها اشعه فرابنفش را فیلتر می کنند، تا جایی که بعضی از شرکت ها این ادعا را دارند که بعضی از انواع آن ها حتی تا حدود 99 درصد از عبور این اشعه جلوگیری می کنند. این موضوع باعث می شود که در صورت استفاده از این شیشه ها برای منازل، رنگ وسایل از جمله فرش ها، مبلمان و … بر اثر تابش نور خورشید تغییری نکند.

لمینت طرح دار: در این نوع شیشه ها طرح ها و نقش های خاصی روی شیشه طراحی می شود. این شیشه ها بیش تر در دکوراسیون و زیباسازی استفاده می شوند.

لمینت ضد گلوله: این شیشه ها طوری ساخته شده اند که ایمنی آن ها بسیار بالا رفته و جسم از آن عبور نمی کند و در برابر ضربات بسیار مقاوم می باشند. از این شیشه بیش تر در مکان هایی که امنیت بالایی نیاز دارند و در معرض ضربات ممکن است قرار بگیرند استفاده می شود. مکان هایی نظیر بانک ها، طلا فروشی ها و …

  شیشه لمینت طرح دار

شیشه لمینت طرح دار

 

 

انواع شیشه لمینت از نظر شفافیت

شیشه های لمینت را از نظر میزان شفافیت نیز می توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

  • سوپر کلیر: شفاف ترین و مرغوب ترین شیشه لمینت و گران ترین نوع آن می باشد.
  • فلوت: در نگاه اول این شیشه ها سبز به نظر می رسند.
  • وین وایت

سوالات شما از ” حقیقت دُر “

شیشه لمینت چطور درست می شود؟

کاربردهای شیشه سکوریت در ساختمان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image