محصولات مرتبط

درب های اتوماتیک چگونه می توانند زمان باز شدن را بدانند؟

  • سنسورها (حسگرها) چیستند؟
  • درب های اتوماتیک از کجا می دانند چه موقع باید باز شوند؟
  • چرا درهای اتوماتیک اختراع شدند؟

آیا تا به حال به سوالات بالا فکر کرده اید …

رض کنید در حال ترک سوپرمارکت هستید. دستان شما پر از کیسه های مواد غذایی است. به در می رسید. چگونه می خواهید آن را با دستانتان کامل باز کنید؟ آماده میشوید که بعضی از کیسه هارا پایین بگذارید. در همان لحظه درها ناگهان باز میشوند، گویی با جادو! آن درها – معروف به درب های اتوماتیک – با کمک فناوری و نه جادو، باز و بسته می شوند.

درب های اتوماتیک با کمک سنسورها (حسگرها) کار می کنند. این حسگرها دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که به نظر میرسد: آنها چیزهایی را حس می کنند.

پیدایش اتوماسیون

انواع سنسور ها

سنسورها انواع مختلفی دارند. بیشتر آنها صدا ، نور ، فشار یا حرکت را حس می کنند. این سنسور های اغلب در جایی دور از چشم ما تعبیه شده اند، به عنوان مثال سنسورهای فشار ممکن است در یک تشک لاستیکی جلوی درب پنهان شده باشند. هنگامی که روی تشک قدم می گذارید ، سنسورها سیگنالی را به درهای اتوماتیک می فرستند. اینگونه می دانند که باید باز شوند.

سنسورها (حسگرها) چیستند؟

سنسورها (حسگرها) چیستند؟

سایر درهای اتوماتیک با حسگرهای نوری یا حرکتی کار می کنند. این سنسورها ممکن است بالای مجموعه ی درب های اتوماتیک نصب شوند و یا همچنین روی قاب درب ساخته شده باشند. وقتی این حسگرهای نوری یا حرکتی حرکت را در نزدیکی احساس می کنند ، باعث باز شدن درب های اتوماتیک و سپس بسته شدن آنها می شوند. به محض نزدیک شدن کافی، سنسورها فعال شده و آنها باز می شوند.

درهای اتوماتیک کاربرد های مفیدی دارند، به همین دلیل می توانید آنها را در مکانهای مختلف پیدا کنید. از سوپرمارکت ها گرفته تا فرودگاه ها، بانک ها و دیگر ساختمان های بزرگ، درهای اتوماتیک ورود و خروج افراد را از ساختمان راحت می کند. این درها به ویژه برای افرادی که دارای معلولیت هستند بسیار مفید و کاربردی است.

مشابه درب های گردان ، درب های اتوماتیک نیز به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کنند. آنها مدت زمان باز بودن درها را محدود می کنند، که این امر به ساختمان در حفظ دمای خود کمک می کند.

قیمت درب اتوماتیک چگونه تعیین می شود؟

 

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “انواع سنسور های درب اتوماتیک

  1. بازتاب: - درب حقیقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image